Ks. Henryk Stegmann

Urodzony
12 lutego 1950

Zmarł
4 grudnia 1998

Urodził się w Szopienicach. W 1968 roku wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święceń kapłańskich udzielił mu bp H. Bednorz w Wielki Czwartek 27 marca 1975 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Po święceniach jako wikary pracował w parafiach: św. Jana Chrzciciela w Tychach, Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach, NMP Królowej Polski w Czechowicach i NSPJ w Bykowinie. Równocześnie z ostatnim dekretem wikariuszowskim, otrzymał od bpa katowickiego polecenie budowy kościoła na osiedlu na Bykowinie. 20 czerwca 1984 został mianowany administratorem, a 31 stycznia 1985 proboszczem nowo powstałej w Bykowinie parafii św. Barbary. Sprawował urząd proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbego w Gardawicach.

Udostępnij informację